...................................Nath, Jayne and Tonks...................................

Autor2

14. července 2008 v 15:57 |  SONJ by nath, jayne a tonks
2. Jednorázoka

Byl předposlední den školního roku. Zítra už měli studenti nastoupit do bradavického expresu a odjet domů za svými rodinami. Uvnitř hradu nebyl skoro nikdo, protože většina studentů si užívala slunné odpoledne u jezera. Ale dva studenti prvního ročníku si moc neužívali. Právě mezi nimi probíhal vážný rozhovor.
"Siriusi... já.... musíme se rozejít," podívala se na něj se slzami v očích Samantha.
"Ale... proč? Proč, Sam? Vždyť nám to klape už tři měsíce. O prázdninách se přece uvidíme. Ty se snad bojí, že bych si našel jinou? Já přece miluju jen Tebe." Byl skoro na pokraji zoufalství. Nikdy by si nepomyslel, že se ve 12 letech dokáže tak hluboce zamilovat. Nechápal to, nikdy mezi nimi nebyl jediný konflikt, vycházeli spolu skvěle... Proč tak najednou má to všechno skončit?
"My se stěhujeme. Pryč, hodně daleko odtud a už bychom se nemohli vídat. Musíme se rozejít," zopakovala znovu. Tentokrát naléhavěji.
"Kam se stěhujete?"
"Do Skotska."
"Takže... to znamená, že už nebudeš chodit do Bradavic?" položil další otázku.
"Ne, nebudu. Ve Skotsku je jedna málo známá škola čar a kouzel. Do ní budu chodit. Bude to mnohem lepší než do Badavic, jelikož je přece jen blíž k mému novému bydlišti. Už jsem se tam byla i podívat a je to tam opravdu překrásné," usmála se smutně. Nechtěla se s ním rozejít, ale prostě jí nezbývalo nic jiného. Vztah na takovou dálku by neměl žádnou budoucnost. Musela to udělat i kvůli jeho bezpečnosti. Měli důvod se přestěhovat. Voldemort začínal nabývat na síle a její rodina byla v ohrožení. Museli se někde ukrýt a Skotsko bylo nejvhodnější alternativou ze všech možných zemí. Tam je nikdo hledat nebude.
"Dobrá. Tak se tedy rozejdeme. Jen chci, abys věděla, že Tě miluju a navždy budu milovat. Sbohem," rozloučil se Sirius, naposledy ji políbil a odešel.
"Taky Tě miluji," zašeptala tak tiše, že ji ani nemohl slyšet. Po tváři jí kanuly slzy smutku. Ale nebyla jiná možnost...
------------------------
Sirius chodil celé léto jako tělo bez duše. Viděl ji všude. Ve svých snech, na lavičce v parku kam spolu chodívali i při každém pohledu na svůj svetr, který jí jednou půjčil si na ni vzpomněl. Nemohl na ni zapomenout. Prostě nemohl. Zlomila mu srdce, ale on ji stále miloval. Šel si zabalit kufry. Blížil se den odjezdu do školy. Nechtělo se mu tam, protože věděl, že tam budou vzpomínky na ni ještě silnější. Ale na druhou stranu... Nechtěl zůstat tady v tomto sídle. V sídle Blacků. Rozhodl se. Musí na ni zapomenout, ať to stojí, co to stojí. Ona přece není jediná holka na světě. Existuje spousta jiných, padnou mu přece k nohám za jediný úsměv. Ale chtěl takovouto "známost"? Ne, nechtěl. Jinou možnost však neviděl. A tak se z něj, z tolik milujícího chlapce, který by pro svoji dívku zemřel stal prachobyčejný sukničkář...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama